Powstańcza potyczka '63

Edukacyjna gra terenowa dla młodzieży szkolnej

Scenariusze przygotowane dla różnych grup wiekowych - edukacja, emocje, przygoda. Udział w tym przedsięwzięciu to gwarantowane emocje, edukacja i przygoda.

W programie przewidujemy: leśne podchody, zadania zręcznościowe, zagadki i quizy, budowanie zespołu, kostiumy z epoki...
Zdobądź wszystkie punkty i odgadnij tajemnicę sprzed 150 lat!
Czas trwania ok. 4 godziny, w tym ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Koszt 37 zł/osoba dla grupy 30 osób.
Dodatkowo oferujemy "powstańczy obiad" - 9 zł/osoba

Więcej o grach terenowychQuest story project

Questy z Nasutowa - gry terenowe jako lekcje historii.


Międzynarodowy projekt Quest Story to autorski pomysł tworzenia scenariuszy interaktywnych gier terenowych dla młodzieży. Odpowiada on na potrzebę znalezienia ciekawych form nauki i zapamiętania historii. W szkole zwykle lekcje historii mają formę wykładów, które nie angażują uczniów. Gry są bardzo popularne wśród młodzieży i jednocześnie dostosowane są do szkolnych podstaw programowych.
Questy dzięki atrakcyjnej formie przekazują uczestnikom – uczniom – wybrane elementy wiedzy. Młodzież zdobywa także nowe umiejętności. Poszczególne gry edukacyjne trwają od 2 do 5 godzin. Bardzo atrakcje są też formy prowadzenia gier. Np. w metodzie teatralnej uczestnicy w kostiumach z danej epoki historycznej odgrywają scenki fabularne. Natomiast w grach typu „leśne podchody” młodzież dzieli się na zespoły i rywalizuje odkrywając zagadki z przeszłości.

Więcej o grach terenowychPowstańcza mogiła

150 rocznica Powstania Styczniowego

26-27.01.2013r. obchody rocznicowe w Nasutowie i Nowym Stawie k/Lublina


Lubelszczyzna była w czasie powstania styczniowego jednym z najbardziej aktywnych rejonów kraju. W czasie trwania insurekcji przez oddziały powstańcze przewinęły się tysiące ludzi, stoczono dziesiątki bitew i potyczek. W lecie 1863 roku w województwie lubelskim doszło do największego polskiego zwycięstwa w bitwie pod Żyrzynem. Ludność cywilna ofiarnie wspierała powstanie, a po jego upadku poniosła konsekwencje w postaci bezwzględnych represji caratu. Wybuch powstania, wyznaczony na noc z 22 na 23 stycznia, zastał podziemną organizację lubelską liczną, lecz niezbyt dobrze przygotowaną do walki. Konspiratorów było około 700, ale broni (przeważnie białej) wystarczyło dla 200.

Więcej o powstańczej mogile ...


1863 - 2013. Obchody 150 rocznicy
Potyczki pod Nowym Stawem k/Lublina


25 wrzesnia 2013

Program uroczystości: Zbiórka pocztów sztandarowych, Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych powstańców przy mogile Powstańców Styczniowych w Nowy Stawie k/Lublina, Apel poległych i salwa honorowa, Inscenizacja „Powstańcza potyczka ‘63”, Zaproszenie młodzieży do historycznej gry terenowej „Powstańcza potyczka ‘63”, Powstańcza kuchnia polowa – Poczęstunek dla uczestników wydarzenia


Więcej o powstańczej potyczce


Podziemna Armia PowracaObóz integracyjno-militarny „Podziemna Armia Powraca” pod patronatem Towarzystwa Edukacji Patriotycznej im. gen. Karola Ziemskiego

Kadra: weterani misji wojskowych oraz instruktorzy surwiwalu. Dla grup zorganizowanych oferujemy atrakcyjne rabaty!

Więcej o obozie

Generał Karol Ziemski ps. "Wachnowski"
Karol Jan Ziemski ps. „Wachnowski”, urodzony 27 maja 1895 we wsi Nasutów, pow. Lubartów, zm. 17 stycznia 1974 w Londynie. Generał brygady Wojska Polskiego. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej 1920, uczestnik wojny obronnej 1939. Od 1940 w konspiracji, oficer Komendy Głównej AK. Zastępca dowódcy Okręgu Warszawskiego AK. Uczestnik powstania warszawskiego, dowódca Grupy „Północ” broniącej Starego Miasta. Zastępca dowódcy Warszawskiego Korpusu Armii krajowej. Po wojnie na emigracji, działacz organizacji kombatanckich.

Trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych (po raz 1 i 2 w 1921, po raz trzeci 28 września 1944). W 1921 oznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojskowego Virtuti Militari. W 1925 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami, zaś w 1937 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej o Generale
Wokulski w Bułgarii
Inscenizacja "Wokulski w Bułgarii" przygotowana została przez Dom Nasutów i Towarzystwo im. gen. K. Ziemskiego. Przedstawienie zaprezentowano w ramach Narodowego Czytania "Lalki" B. Prusa w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Inscenizacja "Wokulski w Bułgarii" przygotowana została przez Dom Nasutów i Towarzystwo im. gen. K. Ziemskiego. Przedstawienie zaprezentowano w ramach Narodowego Czytania "Lalki" B. Prusa w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Więcej o inscenizacji


Już czas czyli kucie kos
przed Trybunałem Koronnym

22 stycznia 2015 roku uczciliśmy pamięć Bohaterów Powstania Styczniowego. Obozowisko powstańców na Rynku Starego Miasta w Lublinie przygotowane przez grupę edukacji patriotycznej "Ćwieki" z Nasutowa.

Więcej o inscenizacji i Ćwiekach 1863Nie pozostawiamy naszych chłopców czyli odbicie więźnia

Inscenizacja "Odbicie powstańca" przygotowana została przez Dom Nasutów i Towarzystwo im. gen. K. Ziemskiego.

Więcej o inscenizacji i Ćwiekach 1863CZAS ruszać w drogę
do Nasutowa.

ZAPRASZAMY !