Młoda Redakcja 2015


Młoda Redakcja to warsztaty dziennikarsko-medialne skoncentrowane na technikach przygotowania materiału radiowego, telewizyjnego i fotograficznego dla młodych dziennikarzy.

Zajęcia obejmują 24 godziny zajęć praktycznych i warsztatów z zakresu dziennikarstwa internetowego oraz nowych mediów. Zajęcia prowadzą specjaliści w danej dziedzinie, pracujący lub współpracujący z lokalnymi mediami. Uczestnicy będą pracować nad konkretnymi zadaniami. Rezultatem końcowym będzie relacja online zawierająca teksty, materiały wideo i fotograficzne oraz materiały audio. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat.

Organizatorem warsztatów dziennikarsko – medialnych jest
Fundacja Współpracy Polsko – Niemieckiej i Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw.


fwpn     eds-fnsZajęcia poprowadzą:


Dorota Nowakowska

Operator obrazu, reżyser, producent filmów i programów telewizyjnych, absolwentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (specjalizacja: reżyseria i sztuka operatorska) oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (specjalność: fotografia i film), wykładowca w Zakładzie Pedagogiki Kultury UMCS w Lublinie. W latach 1998 - 2000 korespondentka telewizji RTL7, autorka zdjęć do ponad 400 reportaży, programów telewizyjnych, felietonów realizowanych dla telewizji RTL7, TVN24, Euronews, Rundfunk Berlin-Brandenburg, Channel 2 News Israel, TVP1, TVP2, TVP Polonia, teledysków, reklam, filmów promocyjnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych.

Wojciech Jargiło

Od 1995 roku zawodowo związany z fotografią. Od 1997 roku fotoedytor i kierownik działu fotograficznego Gazety Wyborczej w Lublinie. Od 2004 roku kierownik działu foto Kuriera Lubelskiego. Pracuje m.in. dla Newsweek Polska, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, fińskiego Helsingin Samomat oraz dla agencji fotograficznej Newspix.pl-Ringier Axel Springer. Od kilku lat relacjonuje Forum Ekonomiczne w Krynicy. Fotografuje życie codzienne Polaków, towarzyszył wizycie Jana Pawła II w Polsce, dokumentował powódź w 1997, otwarcia i upadłości firm, kariery i wizyty polityków, festiwale rockowe, protesty, demonstracje, pomarańczową rewolucję na Ukrainie, obalanie rządu w Budapeszcie. W 2011 roku Nominacja do Grand Press Photo w kategorii wydarzenia za zdjęcia z powodzi na Lubelszczyźnie w 2010 roku. W 2009 roku BZWBK Press Foto – I nagroda za Fotoreportaż w kategorii przyroda i środowisko naturalne. Zdjęcia łapaczy bobrów na Podlasiu. W 2000 roku Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej – nagroda Rzeczpospolitej za najlepsze zdjęcia polityczne. Zdjęcia zablokowanej przez rolników Polski.

Magdalena Grydniewska

Magda Grydniewska od 25 lat związana z Polskim Radiem Lublin, od ponad 20 lat w Redakcji Informacji. Reporter, wydawca, prowadząca programy, obecnie zastępca kierownika Redakcji. Na swoim koncie ma również reportaże z czego dwa zostały nagrodzone. Reportaż relacjonujący powódź w Wilkowie, zrobiony we współautorstwie z Ryszardem Majewskim dostał pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez straż pożarną, a kolejny "Zwieszka z Sobiboru" z Katarzyną Michalak dostał Grand Prix pierwszego ogólnopolskiego konkurs ogłoszonego przez Instytut Pamięci Narodowej na najlepszą audycję historyczną. Laureatka "Ostrego Pióra" Business Centre Club. Współpracuje z Informacyjną Agencją Radiową i programami Polskiego Radia. Oprócz pracy w Redakcji Informacji przygotowuje programy w Redakcji Reportażu z cyklu "Historia bez Patyny".CZAS ruszać w drogę
do Nasutowa.

ZAPRASZAMY !